Wizyta Studyjna Młodzieżowej Rady Gminy u Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach

Wizyta Studyjna Młodzieżowej Rady Gminy u Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach

W dniu 7 czerwca Młodzieżowa Rada Gminy Lipnicy Wielkiej wraz z opiekunem Aliną Kubacką i Zastępcą Wójta Gminy Jakubem Dyrczem uczestniczyła w wizycie studyjnej w Starachowicach.
Głównym celem wizyty było przekazanie cennych wskazówek i porad, a także wymiana doświadczeń pomiędzy Młodzieżową Radą Miasta Starachowice (MRM), a Młodzieżową Radą Gminy Lipnica Wielka (MRG).
Spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca MRM Klaudia Chamera, która przedstawiła cele, zadania i wydarzenia jakie realizuje wraz z Radnymi MRM, a także opowiedziała o przepięknych Starachowicach. Następnie głos zabrała Przewodnicząca MRG Justyna Karlak, która również zaprezentowała uroki Lipnicy Wielkiej, a także opowiedziała o planach jakie ma MRG.
Po przedstawieniu prezentacji, Radni dyskutowali o problemach jakie ich spotykają i czego się obawiają, jak i również wymienili się doświadczeniami i pomysłami na kolejne lata.
Podczas wizyty Młodzieżowa Rada Gminy miała zaszczyt spotkać się również z Prezydentem Starachowic Markiem Materkiem, który ich ciepło przywitał oraz zmotywował do działania.
MRM zorganizowała różne zabawy integracyjne, dzięki czemu młodzież bliżej się poznała i zdobyli nowe znajomości.
Po spotkani u i zabawach zapoznawczo-integracyjnych, MRM zabrała Radnych na spacer po Starachowicach i pokazała Pałacyk, w którym budowane jest Centrum Młodzieżowe. Następnie przeszliśmy do Parku Miejskiego, w którego sercu znajduję się przepiękny amfiteatr, w którym organizowane są różnego rodzaju występy.
Jesteśmy bardzo wdzięczni MRM, że nas tak miło ugościła i wymieniła się swoimi doświadczeniami. Z wizyty wyciągnęliśmy dużo wniosków i pomysłów, które w najbliższym czasie będziemy realizować.

(Justyna Karlak)

Drukuj stronę Drukuj stronę