Wycieczka do Krakowa

Wycieczka uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi do Krakowa w ramach programu ,,Poznaj Polskę”

20 października najmłodsi uczniowie SP1 wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki i Zmysłów ,,WOMAI”. Tam uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. „W stronę światła”. Wystawa pod tym samym tytułem to wszelkiego rodzaju eksperymenty naukowe, dzięki którym każdy może dowiedzieć się, jakie reguły rządzą światem wokół nas. Czy dźwięk może mieć swój własny kształt? Jakiego koloru jest cień? Jak wygląda ekran telefonu w powiększeniu? Czy światłem można malować? Uczniowie na zajęciach mieli okazję eksperymentować, doświadczać i wyciągać wnioski na podstawie obserwacji. Dzięki magicznemu piaskowi zmieniającemu kolory stworzyli góry, jeziora, doliny oraz dali się ponieść kreatywnej zabawie.

Pogoda tego dnia sprzyjała, więc spacerując do Ogrodu Botanicznego UJ udało się zobaczyć rynek krakowski, Sukiennice, Kościół Mariacki a także zakupić pamiątki. Ogród Botaniczny przywitał wszystkich malowniczym, jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin i panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu, pod koronami drzew. Podczas wycieczki dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym jest ogród botaniczny i czym zajmują się jego pracownicy. Dowiedziały się też, czemu służą tabliczki przy roślinach i skąd może pochodzić roślinność w ogrodzie botanicznym. Miały możliwość przekonać się o różnorodności gatunków roślin na świecie. Rozpoznawały znajome gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych. Niewątpliwą atrakcją była szklarnia a w niej egzotyczna roślinność. Etapem kończącym wycieczkę był obiad w Novum Bistro i chwila oddechu.  Wycieczka – chociaż jednodniowa – dała uczniom wiele radości, a dzięki możliwości doświadczania także duży zastrzyk wiedzy.

Wycieczka do Krakowa została zrealizowana w ramach projektu „Poznaj Polskę”, zaś fotografie wykonano wykorzystując sprzęt pozyskany z projektu „Laboratorium Przyszłości”’.

A. Klozyk

Drukuj stronę Drukuj stronę